» » » Various Artists - The Freddie Mercury Tribute Concert (2013) [DVD9 NTSC] (3 DVD)

Various Artists - The Freddie Mercury Tribute Concert (2013) [DVD9 NTSC] (3 DVD)


Various Artists - The Freddie Mercury Tribute Concert (2013) [DVD9 NTSC] (3 DVD)

Various Artists - The Freddie Mercury Tribute Concert (2013) [DVD9 NTSC] (3 DVD)

Format: NTSC
Language: English
Subtitles: French, German, Spanish, Italian, Dutch, Portuguese
Aspect Ratio: 4:3 - 1.33:1
Number of discs: 3
Classification: Exempt
Studio: Eagle Rock
DVD Release Date: 2 Sep 2013
Run Time: 270 minutes

The Freddie Mercury Tribute Concert ? koncert rockowy, który odbył się 20 kwietnia 1992 roku na stadionie Wembley w Londynie. Celem imprezy było złożenie hołdu wokaliście grupy Queen, Freddiemu Mercury, który pięć miesięcy wcześniej, 24 listopada 1991 roku, zmarł na AIDS. Pieniądze z koncertu przeznaczono na walkę z AIDS.

W lutym 1992, na corocznym rozdaniu Brit Awards, Roger Taylor i Brian May ogłosili termin koncertu. 72 tys. biletów zostało sprzedanych w 2 godziny, pomimo że nie było jeszcze wiadomo, kto oprócz Queen wystąpi na Wembley.

Szacuje się, że w imprezie udział wzięło około 2 miliardów ludzi na całym świecie, z czego 72 tysiące brało udział na żywo, a reszta przez radio i telewizję. Impreza trwała od godziny 18:00 do 3:00 nad ranem. Gospodarzami wieczoru byli trzej pozostali członkowie Queen: Brian May, Roger Taylor i John Deacon. Zaproszonymi gośćmi do udziału w koncercie byli m.in: David Bowie, Roger Daltrey, Def Leppard, U2, Extreme, Bob Geldof, Spinal Tap, Guns N' Roses, Ian Hunter, Tony Iommi, Elton John, Annie Lennox, Metallica, George Michael, Liza Minnelli, Robert Plant, Mick Ronson, Seal, Lisa Stansfield, Elizabeth Taylor, Paul Young, Zucchero.


tracklistAby zobaczyć ukryty tekst, musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!
strzałka do góry