» » » Clean Master for PC Pro 6.0 [key]

Clean Master for PC Pro 6.0 [key]

Clean Master for PC Pro 6.0 [key]

Clean Master for PC Pro 6.0 [key]

Clean Master to darmowa aplikacja służąca do oczyszczania systemu Windows ze zbędnych danych i pozostałości po przeglądaniu stron internetowych. Pierwotnie firma Cheetah Mobile stworzyła program o takiej samej nazwie dla platformy Android, teraz jest on dostępny także na komputery PC. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, wyraźnie konkuruje z bardzo popularnym CCleanerem.


Po uruchomieniu Clean Mastera aplikacja dokonuje skanowania systemu w poszukiwaniu zbędnych danych. Aplikacja informuje o ilości śmieci w koszu systemowym, katalogach Windowsa, logach działania i raportach, a także danych tymczasowych i zbuforowanych. Umożliwia ponadto oczyszczanie dedykowanych aplikacji z Microsoftu jak np. sklep Metro w Windows 8, czy też klient pocztowy Windows Live Mail. Program rozpoznaje także popularne przeglądarki (np. Firefox, Internet Explorer, Chrome, Opera), oraz inne oprogramowanie firm trzecich: dane tymczasowe z pakietów ochronnych, pliki śledzące Adobe Flash Playera, Skype i czytników PDF. Producent chwali się, że jego aplikacja rozpoznaje ponad 500 popularnych aplikacji, co pozwala jej na usuwanie wszystkich zbędnych sieci, jak również tymczasowych danych tworzonych podczas przeglądania stron internetowych.

Możliwe jest ponadto skasowanie historii odwiedzanych witryn, informacji o pobieranych linkach, a jak również kasowanie ciasteczek (cookies). Program posiada także moduł czyszczenia rejestru systemowego, który kasuje wpisy związane np. z niewłaściwym powiązaniem plików, nieistniejącymi komponentami, niepoprawnymi bibliotekami dll, brakującymi wpisami w menu start, czy też niewłaściwymi ścieżkami do aplikacji. Dzięki niemu pozbędziemy się także wpisów kierujących do niedziałających czcionek i plików MIUI lub hlp, jak również usuniętymi pozycjami z menu kontekstowego. Moduł ten wykonuje automatyczną kopię rejestru przed jego oczyszczeniem, dzięki czemu w razie problemów użytkownik może przywrócić usunięte dane, aby przywrócić system lub aplikacje do stanu używalności.

Ustawienia Clean Mastera pozwalają na uruchamianie skanowania już po starcie systemu, a także okresowe przypominanie użytkownikowi o koniecznym czyszczeniu zarówno po danym czasie (od 1 dnia do 2 tygodni), jak i po przekroczeniu wyznaczonej liczby śmieci (od 100 MB do 1 GB). Program integruje się z menu kontekstowym kosza, pozwalając na szybkie oczyszczanie systemu. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim.? Zawartość uploadu:

? Setup (serial)
? Wymagania systemowe: Windows? XP, Vista, 7, 8.1 & 10 (32 & 64 bit)
? Wersja językowa: angielski

? Link: Home pageRozmiar: 20.7 MB ? rodzaj kompresji: .zip

Aby zobaczyć ukryty tekst, musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!

Komentarze 1

markiz
26 Listopad 2017 05:05
0
  •    
Bardzo dobry program do czyszczenia windowsa ? Dzięki
strzałka do góry